Wyświetl pojedynczy post
0 22
Senior Member
 
 
Od: 05.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2321
Stary 03.10.2009, 21:20
Nie chce mi się cytować wszystkiego wiec napisze jakby do wszystkich.

Chodzi mi o to, ze róznica miedzy pierwsza, a druga liga jest olbrzymia. Wynika z dotacji z c+. O ile kiedys (dajmy na to 5 lat temu) byla partyzantka to ta kasa nie robila, az takiej róznicy. Bo kluby i tak zyly ponad stan, rozpadaly sie jak w nizszych liga itp. Natomiast teraz idziemy w strone wiekszego profesjonalizmu i to, ze Y ma dzieki c+ budzet 10 mln zl, a nie 3 zacznie robic zdecydowana roznice.

Waszym zdaniem Górnik i Widzew awansuja do ligi i co? Wyciagnac kogos z Wisły, Lecha, Legii? A moze z nowego Śląska? Wiecie ile by to kosztowało? Kogo kupic? Rybusa? Małeckiego? Grosickiego? A kto mu ich sprzeda? Jaga, która buduje stadion? Legia? Wisła?

Cracovia tez awansowała, raz była nawet 4 ale na dluzsza mete nie da sie tej róznicy niwelować. Owszem, srodek i doły ekstraklasy - to jest szczyt na pare lat dla najlepszych klubów drugiej ligi.


Zgoda z Niebieskim. Jak ktoś zainwestuje w Ruch to to bedzie oszołom. Oczywiscie fajnie by bylo, zeby ktos taki sie znalazl natomiast jak dla mnie nie ma opcji.


Harthausen - No dają lepiej, ale my jestesmy chujowi. Bardziej strukturalnie i mentalnie niz sportowo. Taki Ruch czy Bytom wygra dwa mecze i sie nakrecaja, jada, walcza. Wywalcza sobie pewnie miejsce kolo 6. A u nas wygraja dwa mecze - luzik. Przegraja - luz, za tydzien wygraja. Wyjebane. To takie ładne, aczkolwiek brzydkie słowo. Ale swietnie pasuje. Ani prezes nie krzyknie, ani wlasciciel, ani trener, a do tego jeszcze wszyscy zadowoleni. Nawet kibice, bo i nam srednio 'na reke' bylby mistrz i wielka kariera w europie

Domyslam sie, ze z innej perspektywy moze byc to ciezko zrozumiec. Szczegolnie ostatnie zdanie.



Niebieski -
Cytat:
dlaczego uwazasz, ze klub, ktorego wlascicielem jest niemiecki potentat ubezpieczeniowy nie wylozy takiej ilosci kasy by rozniesc ta lige w pyl?
Bo nie zrobił tego rok temu? Bo nie ma kogo kupic? Bo nawet kupno Łobodzińskiego i danie mu milionów nie gwarantuje tego, ze dobrze wykona swoja prace? I tysiace innych argumentów.

Cytat:
Do kolegi wyzej. Ruch nie byl pupilkiem wladz PRL. Tym klubem byli Gornik i Legia
Takim bylismy pupilkiem, a wy ofiarą, ze my strzelilismy przez PRL 4 mistrzostwa, a Wy 9
Ostatnio edytowane przez 0 22 : 03.10.2009 o godz. 21:28.
Odpowiedz cytując