Cytat:
|
Musi coś ruszyć w tej naszej piłce. Jesteśmy potęgą w siatce, szczypiorniaku, żużlu, coś ruszyło w koszu, jesteśmy pierwszą siłą UE w lekkoatletyce. To dlaczego w naszym futbolu jest taki marazm? To bez sensu przecież...
|
Ja mam koncepcje moze słuszna. Moze jest tak dlatego ze w pilce mozna zarobic od sku...a kasy grajac sobie w rezerwach jakichs Boltonow, w Southamptonach w Elche, albo w slabych Apoelach lub ma sie Eldorado grajac w polskiej lidze. Taki pilkarz zwyczajnie spoczywa na laurach bo wie ze moze byc super star w polskiej lidze, nachapac sie kasy na całe zycie i jemu to starczy. Pozniej sie marzy transer do Anglii, Hiszpanii itp ale sie okazuje ze kiedys tam jak sie było młodym to sie za mało trenowało, zas w innych sportach ludzie zeby zarobic choc troche kasy to musza zapie...c i wniesc sie na wyzyny swoich umiejetnosci, na poziom swiatowy! Taki Małysz jak kiedys zobaczylem ile sie kasy dorobil, ile mial kasy za te Puchary Swiata (teraz juz doklandie nie pamietam ile to było) ale to był smiech na sali porownujac zarobki najlepszego skoczka swiata do zarobkow takich polskich kopaczy ktorzy sobie piłke kopia w polskiej lidze. Jelsi chodzi o pilke reczna to chyba najlepsza jest liga niemiecka, tam gra wielu Polakow i tez zeby zarobic to napewno musza zapie...c. Po prostu te zarobki w pilke to sa jak jakies zarobki z kosmosu, lekkoatleta, skoczek, koszykarz, siatkarz musi grac na europejskim poziomie zeby sie dorobic kasy a pilkarz spoczywa na laurach bo jemu starczy 100 tys E rocznie i leje na wsyztsko
Cytat:
|
Jakoś wielkiej różnicy nie widzę. ;p
|
A ja widze

Ludovic Obraniak--> Lille
Roger Guerreiro--> AEK
to nie sa Polacy. Wychowlai sie gdzie indziej, maja inna mentalnosc, maja to cos czego taki Polaczek nie ma
Błaszczykowski --> Borussia D.
wyjatek potwierdzajacy regułe, pokazuje ze nawet w takim kraju jak nasz jak sie chce to mozna zostac super pilkarzem
Boruc --> Celtik G.
Załuska --> Celtic G.
Kuszczak --> Manchester U.
Fabiański --> Arsenal L.
sami bramkarze a co gorsze to tylko jeden gra, reszta sobie lawe grzeje ;/
Modrić --> Tottenham
Petrić --> HSV
Kriżanac ;p --- Zenit
Olić ---> Bayern M.
Vedran Ćorluka --> Tottenham.
a to sa gwiazdy formatu europejskiego

W swoich lubach graja i wiele dla nich znacza. Teraz tak, jesli Chrwacja jest 10 razy mneisjza to powinnismy miec takich Modricow i Krizanacow 50 w naszym kraju ale my mamy Jelenia, Boruca i Błaszczykowskiego z czego dwaj sa kontuzjogenni, cholera wie dlaczego, moze dlatego ze w Polsce nikt sie nimi nie umial zaopiekowac i sie pozajezdzali chlopaki ;/