|
Można się kłócić o oficjalną przeszłość obu klubów, Legii o CWKS, Wisły o GTS itp... Dla mnie najważniejsze jest, że kibice obydwu drużyn stanowczo potępiają czerwonych, stanowiły wraz z innymi klubami grupę, która wyraźnie nie tolerowała komuchów u władzy. Mam duży szacunek dla kibiców Legii za jej nastroje antykomunistyczne w na przykład latach 70 czy 80. Nie było to może tak przełomowe czy impulsywne jak wydarzenia na gdańskiej Lechii, ale na pewno znacząco kibice dawali się we w znaki ówczesnej władzy.
A te numery z niewpuszczaniem flag z symboliką antytotalitarną czerwonych to normalnie brak słów na Waltera.
|