For_FuN_ napisał(a):

Jesli jestes przeciwko rozwojowi polskiej pilki, to jestes tez przeciwko rozwojowi Wisly...taka prawda. Mocna liga, mocna Wisla w Europie, lepsi pilkarze w lidze...mozna mnozyc i mnozyc.
P.S - Niektorzy widze chca, a zeby nasza liga wygladala zawsze tak, jak wyglada. Potem tylko czytam narzekania jaki poziom jest mizerny w temacie Ekstraklasa i narzekania po kolejnych kompromitacjach.
|
Nie rozumiem tego ciągu logicznego:
Mocna Amika -> Mocna liga
rozumiem, że mocna liga, to mocna Wisła w Europie, lepsi piłkarze w lidze.
Ale na chwilę obecną Amika awansując po raz drugi do Ligi Europejskiej miała szansę na stanie się hegemonem w polskiej lidze. Pieniądze za awans miały iść na wzmocnienia kadry. Odskoczyliby nam, wykupując najlepszych piłkarzy. Mieliby najwięcej pieniędzy. Staliby się takim Rosenborgiem. Jakoś Rosenborg w latach 90-tych nie ciągnął norweskiej ligi w górę.
Oczywiście dobrze by się im działo, jak to się ma do dobrobytu Wisły, to nie rozumiem.