Z tym Lechem to jest w ogóle jakaś ściema, przynajmniej w dużej części. Policzmy...
Rutkowski, bawi się w piłkę od 1992 roku, kiedy to założył Amicę Wronki. W najwyższej klasie rozgrywkowej działa nieprzerwanie od sezonu 1995/1996, jedenaście sezonów jako właściciel Amiki i trzy sezony (obecnego nie licząc) jako właściciel Lecho-Amiki.
W ciągu tych
14 sezonów w Ekstraklasie oba kluby pana Rutkowskiego łącznie zdobyły:
3x III miejsce w Ekstraklasie
4x Puchar Polski
Sensowne kluby które piłkarze Rutkowskiego przeszli w Europie:
Brondby, Servette Genewa, Grasshoppers, Austria Wiedeń, Nancy i Feyenoord.
Cupiał w Wisłę inwestuje w zaokrągleniu od
12 sezonów, w tymczasie zdobył:
7x Mistrz Polski
3x II miejsce
1x III miejsce
2x Puchar Polski
Sensowne kluby, które piłkarze Cupiała przeszli w Europie:
Trabzonspor, Real Saragossa, Hajduk Split, Parma, Schalke, NEC, Iraklis, Beitar Jerozolima.
Dodajmy, że za oficjalnie nie istniejącą już Amiką ciągnie się wielki smród korupcyjny, a Wiśle z czasów Cupiała nic jak dotąd w tej materii nie zarzucono.
A powszechnie panuje pogląd, że Rutkowski to super-biznesmen, który na futbolu zna się jak nikt i buduje zajebistą europejską potęgę.
