Wyświetl pojedynczy post
Kobieta_Wislak
Senior Member
 
 
Od: 04.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10589
Stary 23.08.2009, 15:18
kacap napisał(a):Wyświetl post
skoro woda jest przeźroczysta, to czemu gdy wylejemy ją na koszulkę, koszulka ma ciemne plamy ?
To oczywiste! Dzięki wiązaniom cząsteczek! Budowa cząsteczki wody polega na tym, iż elektrony przesuwają się w jedną stronę tej cząsteczki – w wyniku zmoczenia materiału wiązanie kowalencyjne spolaryzowane skierowane jest w kierunku atomu materiału. Na skutek tego atom materiału ma ładunek ujemny, natomiast atomy wody posiadają ładunek dodatni. Atom materiału przyciąga atomy wody sąsiedniej cząsteczki – wtedy powstaje wiązanie wodorowe - czyli ciemne plamy na materiale.
Mateuusz napisał(a):Wyświetl post
skad Ty takie pytania bierzesz
pewnie z www.głupiepytania.com.pl

modifica:
West napisał(a):Wyświetl post
POWAŻNIE !?
a czy ja kiedyś byłam niepoważna?
Ostatnio edytowane przez Kobieta_Wislak : 23.08.2009 o godz. 15:25.
Odpowiedz cytując