kacap napisał(a):

skoro woda jest przeźroczysta, to czemu gdy wylejemy ją na koszulkę, koszulka ma ciemne plamy ?
|
To oczywiste! Dzięki wiązaniom cząsteczek! Budowa cząsteczki wody polega na tym, iż elektrony przesuwają się w jedną stronę tej cząsteczki – w wyniku zmoczenia materiału wiązanie kowalencyjne spolaryzowane skierowane jest w kierunku atomu materiału. Na skutek tego atom materiału ma ładunek ujemny, natomiast atomy wody posiadają ładunek dodatni. Atom materiału przyciąga atomy wody sąsiedniej cząsteczki – wtedy powstaje wiązanie wodorowe - czyli ciemne plamy na materiale.
pewnie z
www.głupiepytania.com.pl
modifica:
West napisał(a):

POWAŻNIE !?
|
a czy ja kiedyś byłam niepoważna?
