Wyświetl pojedynczy post
Mistel
Senior Member
 
 
Od: 04.2009
Skąd: Bronowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10538
Stary 21.08.2009, 14:28
re_set napisał(a):Wyświetl post
poksie sadownictwo, w tym Sad Najwyzszy, stosuja (zreszta slusznie jakby sie nad tym zastanowic) zasade, ze kara ma byc dolegliwa dla sprawcy... dlatego tez moga Ci wymierzyc grzywne, zakladajac ze dotknie Cie to bardziej niz pielenie trawnikow... zreszta, za duzo filmow amerykanskich sie chyba wszyscy naogladalismy, w Polsce naprawde czesciej sie grzywne stosuje Nie mniej jednak art 58 paragraf 2 przewiduje odstepstwo od grzywny, gdyby wszelkie okolicznosci wskazywaly ze grzywny na pewno nie uiscisz, bo nie masz takiej mozliwosci. (nie mniej jednak znajac nasze sady, uwazam, ze uznaja, iz skoro miales sile do bojki to i masz sile popracowac by na grzywne zarobic...). Poza tym, jako zes mlodociany, sad musi Ci zgodnie z 54 nalozyc kare taka aby cyt: "sprawce wychowac"
poza tym moga Ci zasadzic inne kary np. nawiazke, a tego juz nie zamienisz na nic.
Ok dziękuję za pomoc.


Ciekawe co by oni zrobili w mojej sytuacji
Odpowiedz cytując