Wyświetl pojedynczy post
re_set
Member
 
 
Od: 05.2009
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10518
Stary 20.08.2009, 23:00
Mistel napisał(a):Wyświetl post

i teraz drugie pytanie: co mi grozi za pobicie?
zalezy czy zostanie wszczete postepowanie i jak bardzo 'uszkodziles' druga osobe- generalnie kodeks karny kary stopniuje.
odpowiadalam kiedys wyczerpujaco na takie samo pytanie, chyba nawet w tym temacie- sprobuj poszukac przez wyszukiwarke.

I pytanie- biles sie jeden na jeden czy w wiekszej grupie? Bo i kk, i SN w wykladni prawa za pobicie przyjmuje uklad 2 na 1. Nie mniej jednak wystarczy, ze doprowadziles do jakis uszkodzen ciala i moga Cie oskarzyc z art 156 lub 157 bodajze. Ewentualnie w gre wchodza okolicznosci lagodzace/zaostrzajace, ale to juz wszystko od Twoich indywidualnych cech zalezy (wiek, wczesniejsza karalnosc etc.)
Akurat karne to nie moja dzialka, ale jakbys mial jakies pytania, to sprobuje odpowiedziec- odkad zdawalam egzamin chyba sie niewiele zmienilo
Ostatnio edytowane przez re_set : 21.08.2009 o godz. 09:21.
Odpowiedz cytując