Wyświetl pojedynczy post
Żmijka
Forumowiczka z jadem. Nietrującym.
 
 
Od: 10.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10390
Stary 16.08.2009, 22:30
Awe napisał(a):Wyświetl post
Pytanie o pociągi
W sumie to pierwszy raz jadę na wakacje pociagiem i chciałbym się zorientować czego mogę się spodziewać po pociągu Kraków ->Władysławowo w tym tygodniu? Raczej luzy w przedziałach? Czy nastawić się na stanie bo tłumy? Tak mniej więcej, orientacyjnie jak ktoś ma rozeznanie bo moze jechał niedawno albo w poprzednich latach w tym terminie. I powrót na początku września.
I jeszcze: ile się dopłaca za kuszetki? Bo jakoś nie mogę się doszukać porządnego cennika na stronie pkp.

Dzięki za odpowiedzi
Nie jechałam na całej trasie teraz, ale jakieś jej fragmenty pokonywałam w ostatnim tygodniu. No i jest różnie ... ogólnie raczej dość sporo ludzi, szczególnie wiadomo w 2 klasie. Opłaca się dopłacić czasem do 1 klasy zazwyczaj (to około 20-30 zł róznicy). Ale to tak na 100% jak będzie nie da się powiedzięc, bo czasem o tej samej porze pociąg w pon jest zapchany a we wtorek prawie pusty ... ale luzu bym sie nie spodziewała jednak.

Co do kuszetki to jesli dany pociąg ma tzw. "tania kuszetkę" to możesz za 25zł kupic miejsce w przedziale 6os, bez pościeli. Jak nie ma taniej, to masz za 50zł w 6os. 40zł ze zniżką studencką - możesz musiec się pokłócić o to, bo wiele pań w kasach uważą że tak owej zniżki nie ma ...

To chyba tyle Miłego wypoczynku ;-)

P.S. Swoją droga gdzieś Ty się chował, jak nie jechałes na wakacje pociągiem nigdy
Odpowiedz cytując