|
Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji na temat drużyn piłkarskich z Dublina tzn. drużyn DUNDALK i BOH.DUBLIN - konkretnie czy któraś z nich jest "pejsiasta" a jeśli tak to która?
W Dublinie gra 6 zespolow:
UCD - 0 kibicow
Sporting F. - malo kibicow, klub ma 2 lata i dopiero sie organizuja
4 duze kluby, ktore maja po kilka tysiecy kibicow to: Bohemians, Shelbourne ( ci mu sie pewnie nie spodobaja bo maja bialo-czerwone barwy ) z polnocnej strony miasta i St. Patrick ( tez bialo-czerwoni) i Shamrock z poludnia. Dwa najwieksze i najbardziej nielubiace sie kluby to Bohemians i Shamrock. Shamrock powinien na lata zdominowac lige bo sa w swietnej pozycji finansowej. Bohemians nazywaja Cyganami wiec sie mu pewnie nie spodoba. Zalezy jeszcze gdzie bedzie mieszkac ale podejrzewam, ze Shamrock bedzie najlepszy tym bardziej, ze sa bialo-zieloni wiec bedzie mu sie kojarzyc z Lechia
Co do pejsow to nie ma zadnych tego typu druzyn bo tam zbyt malo bylo cudzoziemcow.
|