|
sprzedając Brożka za 3 mln euro ( myślę ze będzie to max. 2,5 mln) plus jego kontrakt około 200 tyś euro rekompensujemy straty budżetowe kwota około 3,2 mln euro. Biorąc pod uwagę stratę na poziomie 2 mln euro -w związku z szybkim zakończeniem przygody w pucharach. Pozostaje nadwyżka w wysokości około 1,2 mln euro. Z tego co pamiętam kilka tygodni temu Wisła przymierzała się do króla strzelców ligi węgierskiej i do urugwajczyka z Reginny którzy kosztowali po około 0,5 mln euro. Uważam, że dobrym rozwiązaniem byłby zakup napastnika z węgier za około 0,5 mln euro +wypożyczenie urugwajczyka z Reginny (na podobnych zasadach jak Alvareza tj. 100tys. euro+ 400 tys. wykup-po roku jak się sprawdzi) + pozyskanie czeskiego bramkarza za wspominane 80 tyś euro.
Ostatecznie dzięki tej transkacji wydajemy 500 tyś euro+ 100 tyś euro+80 tyś euro+ kontrakty dla tych 3 zawodników myślę że nie więcej niż 400 tyś euro) daje to nam w sumie około 1,1 mln. euro lub 1,6mln. euro w przypadku transferów definitywnych. Oczywiście wzrosną o około 200 tyś euro roczne wydatki na wynagrodzenie jednak w tym roku możemy zrefinansować budżet kwotą w wysokości około 1,9-1,4 mln euro. Problem rozwiązany a siła defensywna się prawdopodobnie wzmocni a ofensywna nie powinna obniżyć.
|