Wyświetl pojedynczy post
shad
Senior Member
 
 
Od: 11.2003
Skąd: Księżyć planety PI-ZD11, dla jajec nazwany Ziemia

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10155
Stary 09.08.2009, 01:33
Gordian napisał(a):Wyświetl post
Pytanie do znawców muzyki regge. Nie bardzo wiem jak sprecyzować pytanie, ale może jakoś z tego wybrnę. Otóż nurtuje mnie pytanie, czemu w tekstach piosenek tak wiele zaczerpnięte jest z księgi genesis?
Reggae to styl wywodzący się z rastafarianizmu, czyli religii mesjanistycznej Murzynów z Jamajki i nie tylko. A religia ta głęboko czerpie między innymi z judaizmu, stąd i takie odwołania do Starego Testamentu.
Niszcz socjalizm!
Odpowiedz cytując