Gordian napisał(a):

|
Pytanie do znawców muzyki regge. Nie bardzo wiem jak sprecyzować pytanie, ale może jakoś z tego wybrnę. Otóż nurtuje mnie pytanie, czemu w tekstach piosenek tak wiele zaczerpnięte jest z księgi genesis?
|
Reggae to styl wywodzący się z rastafarianizmu, czyli religii mesjanistycznej Murzynów z Jamajki i nie tylko. A religia ta głęboko czerpie między innymi z judaizmu, stąd i takie odwołania do Starego Testamentu.