Wyświetl pojedynczy post
mb_1906
Senior Member
 
Od: 10.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#65
Stary 06.08.2009, 10:40
wislak.azory napisał(a):Wyświetl post
powiedz to wszystkim uczestnikom powstania warszawskiego, ktorzy zgromadzili sie kilka dni temu na Powązkach !! że to tylko żart - nie bierz pan powaznie...
Słuchając wypowiedzi tych ludzi, odnoszę wrażenie, że większość z nich to osoby na tyle doświadczone i wyważone , że nie sądzę aby przejmowały się jakąś żałosną reklamą grubego Anglika.

Moim zdaniem na przekłamania dotyczące naszej historii powinny reagować polskie ambasady i to z całą stanowczością, ale wtedy, gdy te przekłamania pochodzą z jakiś oficjalnych źródeł, a nie zawsze, gdy byle Zenek, który ma program w TV zrobi jakiś niesmaczny żart.


Orzeu, Pablo --> pisząc o tym, że patrząc na naszą historię można dojść do wniosku, że jesteśmy frajerami, nie miałem na myśli żołnierzy, tylko polityków. Polskim żołnierzom należy się ogromny szacunek za heroiczną walkę na przestrzeni dziejów, ale polscy politycy od 200 lat to większości frajerzy, którzy nie znają się na swoim fachu, w wyniku czego heroiczna walka mas idzie na marne, bo okazuje się że zawsze walczymy w cudzym interesie. Ale to temat na baaaardo szeroką dyskusję.

Spirit - uderzające w naszej historii jest właśnie to, że tak mało mówi się o zwycięstwach, a tak dużo o porażkach. O powstaniu warszawskim słyszał w Polsce każdy, o Wielkopolskim, które było ogromnym sukcesem, tylko ci, których historia interesuje. A frajerskich polityków mamy dłużej niż od 45 roku, bo w końcu ktoś odpowiada za rozbiory, za szaleńcze powstania w XIX wieku i za układy dyplomatyczne w 20 leciu międzywojennym, z krajami które nam później nie pomogły. Ale to jest już offtop także jak coś zapraszam na priv.
Ostatnio edytowane przez mb_1906 : 06.08.2009 o godz. 12:45.
Odpowiedz cytując