Artrem napisał(a):

|
Wisła powinna w przyszłości bezwzględnie postawić na szkolenie, a nie kupowanie.
|
Brzmi to owszem bardzo ładnie, ale do naszych realiów niestety nie pasuje. Coś w tym stylu próbował robić u siebie Filipiak. Można powiedzieć, że zabrał się do tego sensownie. Zbudował sobie centrum treningowe przy Wielickiej, o jakim my możemy sobie pomarzyć, ściągnął iluś młodych, zdolnych reprezentantów młodziezowych i skończył spadkiem. Ilu z tych młodych, zdolnych pociągnęło grę naszych sąsiadów? Sądzę, że niewiele pomylę się jesli napiszę, że żaden. Można powiedzieć, że nie sprawdziła się u nich kadra szkoleniowa. Zgoda, ale nasi spece od piłki młodzieżowej sa lepsi od tamtych? Szczerze wątpię. Jeden z najlepszych w tym temacie, zresztą nasz były zawodnik i trener, teraz właśnie pracuje z seniorami Sandecji. Owszem, opierając o Wójtowicza szkolenie w sekcjach młodzieżowych może wyszkolilibyśmy jednego czy dwóch dobrych, solidnych ligowców, może trafiłby się jakis talent na miarę Iwana seniora, tylko pamiętajmy, że nie mamy centrum treningowego z prawdziwego zdarzenia. Jedno boisko, które mamy przypisane jest pierwszemu zespołowi, cała reszta to były stadion lekkoatletyczny. Gdzie maja szkolić się te nasze perełki?