Wyświetl pojedynczy post
iiYama
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: IV -> XV -> NRW

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1196
Stary 23.07.2009, 12:11
Skorża po części przyczynił się do wczorajszego wyniku ale spójrzcie na tę sprawę szerzej. Starałem się ogarnąć naszą sytuację nie tylko w kontekście wczorajszej wtopy ale i tego co nas czekało?

Poniżej drobne podsumowanie ostatnich tygodni z mojego punktu widzenia.

Nasz terminarz na najbliższe tygodnie wyglądał tak:
15.07 El.LM II runda
22.07 El.LM II runda
25.07 Lech Poznań (SP/n)
28.08 El.LM III runda
01.08 Ruch Chorzów (L/n)
05.08 El.LM III runda
08.08 Zagłębie Lubin (L/w)
15.08 GKS Bełchatów (L/n)

Krótko mówiąc w jeden miesiąc 8 spotkań. Wiem, nie powinno być mowy o zmęczeniu. Nie do tego zmierzam. Idąc dalej, gdybyśmy nawet przeszli Levadię i polegli z Debreczynem 18/19.08 i 25/26.08 gralibyśmy w play-off LE.

Więc dochodzą nam kolejno:
18.08 El.LM IV runda/ PO LE
22.08 Arka wyjazd
25.08 El.LM IV runda/ PO LE
29.08 Jaga dom

Dalej się nie rozpisuję, nie wiadomo jakie mielibyśmy wyniki. Ale zakładam że klub ogłaszając cele tzn. fazę grupową LM lub LE mówił to na poważnie.

Nasz skład na wczorajsze spotkanie:
* 81 Mariusz Pawełek
* 3 Marcelo
* 6 Arkadiusz Głowacki
* 7 Radosław Sobolewski
* 8 Piotr Brożek
* 15 Júnior Díaz
* 16 Tomáš Jirsák
* 17 Andraž Kirm
* 19 Patryk Małecki
* 23 Paweł Brożek
* 86 Piotr Ćwielong

Substitutes

* 1 Ilie Cebanu
* 18 Sebastian Leszczak
* 20 Mauro Cantoro
* 21 Wojciech Łobodziński
* 22 Mariusz Jop
* 29 Krzysztof Mączyński
* 30 Łukasz Burliga

Pierwszy skład jako tako. Poważne problemy to luka na prawej obronie oraz stary kłopot z napastnikami. Na ławce wydaje się że jedyną osobą która mogła coś wnieść do gry był Łobodziński. Jedyny napastnik ma 17-lat. Konkluzja - trener nie miał na wczorajszy dzień praktycznie żadnego pola manewru.

Podsumujmy formacje na dzień meczu w Sosnowcu:

Bramka - Niepewny Pawełek, zmiennika nie wiadomo na co stać, 3 bramkarzem jest utalentowany junior. Jednym słowem potrzebne było uzupełnienie tej formacji. Efekt? Nie będę się rozpisywał.

Obrona - Idąc od prawej, tuż przed rozpoczęciem rozgrywek tracimy jedynego prawego obrońcę. O tym że będziemy potrzebować uzupełnienia wiadomo było sporo wcześniej.Na środku po przemyślanym wypożyczeniu Kowalskiego zostajemy z dwójką środkowych obrońców. Z uwagi na awarię jednego z nich na gwałtu rety sprowadzamy zastępcę który po 3 treningach z drużyną ma załatać po nim dziurę. Lewa obrona jest obsadzona ok, ale w razie kontuzji Brożka również nie mamy pełnowartościowego zastępcy. Diaz moim zdaniem się tu nie sprawdza. Podsumowując klub nie sprostał zadaniu, nie uzupełnił na czas ubytków.

Pomoc - Od prawej Łobo i Mały, na co obu stać doskonale wiemy. W środku trener do wyboru miał jedynie Diaza, Sobola i Jirsaka. Pierwszy wg. mnie obniżył w ostatnich miesiącach loty, Sobol dzięki Bogu zdążył na czas się pozbierać po urazie. Forma Jirsaka była niewiadomą - nie jest ulubieńcem trenera. Na lewej udany transfer Kirma. Podsumowując klub uzupełnił lukę po Zieniu ze wskazaniem na poprawę sytuacji po lewej stronie ale na tym się skończyło.

P.S. Także Cantoro oczywiście. Ma swoje walory, potrafi przetrzymać piłkę, ma dobrą technikę. Ale szybkość, przyspieszenie nie są jego mocną stroną, że nie wspomnę o nonszalancji i holowaniu piłki.

Atak - Pozbyto się Beto, zrezygnowano z Niedzielana. Boguski leczy kontuzję któryś tydzień i nie wiadomo kiedy przestanie. Zostaliśmy z Brożkiem który od kontuzji wydaje się nieswój, nieskutecznym Ćwielongiem i juniorem na zmianę. O ruchach ani widu ani słychu, pojawił się jeden no-name i został odesłany bez żalu. Tragedia.

Tak więc w dniu rozpoczęciu maratonu pt. 12 spotkań w 45 dni Skorża na którym się wiesza psy ma do dyspozycji 15 piłkarzy ( 16 jeszcze Alvarez ) z czego na 3 pozycje zastępców brak ( prawa obrona, lewa pomoc, atak ).

Nie mam pojęcia jaka jest droga podejmowania decyzji sportowych u nas w klubie. Ale jeśli za wczorajszy wynik ma polecieć Skorża, to za całokształt opisany powyżej inne głowy też powinny zostać ścięte.
Powód: Dzięki Ogin
Ostatnio edytowane przez iiYama : 23.07.2009 o godz. 12:30.
Ave
Wisła