Pablo Alvarez piłkarzem Wisły Kraków!
"...Staraliśmy się o tego zawodnika już od stycznia. Wtedy nic z transferu nie wyszło, ale cały czas go obserwowaliśmy i byliśmy zdecydowani go pozyskać. Tym bardziej cieszymy się teraz, kiedy udało się go zaangażować - powiedział dla FutbolNet.pl rzecznik prasowy Wisły, Adrian Ochalik.
Frapująca jest jedna kwestia dotycząca tego transferu. Otóż Wisła w poniedziałek na swojej oficjalnej stronie internetowej informowała, że Alvarez zostanie wypożyczony z opcją pierwokupu i wiele mediów zaczęło to bezmyślnie powtarzać. Tyle tylko, że jego kontrakt z Regginą obowiązuje do... 2010 roku. Jak więc jest sens takiej umowy?! - Rozmawiałem na ten temat z naszym prawnikiem, który przygotowywał kontrakt, i przyznaję, że wkradła się tu pewna nieścisłość. Nie ma takiej klauzuli, jest tylko mowa o wypożyczeniu, natomiast, jak każdy inny klub, potem będziemy mogli rozmawiać z zawodnikiem na temat jego dalszego pobytu w Krakowie - wyjaśnia po naszej interwencji Ochalik.
Tak więc Wisła nieumyślnie wprowadziła ludzi w błąd, ale teraz już wszystko wiemy.
Pozostaje jeszcze kwestia finansowych kulisów całej transakcji. Rzecznik „Białej Gwiazdy” melduje konkretnie: - Będziemy w całości pokrywali wynagrodzenie Alvareza.'
Całość:
http://futbolnet.pl/wiadomosci/pablo...m-wisly-krakow