Wyświetl pojedynczy post
SlawekS
Senior Member
 
Od: 07.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13859
Stary 10.07.2009, 09:31
Wielu z Was zastanawia się czy ta nader skromna i w dodatku zdziesiątkowana przez kontuzje kadra jest w stanie II czy III rundę eliminacji. Mało kto pamięta o tym, że na pucharach świat się nie kończy. Jak przejdziemy III rundę eliminacji (w co mimo szczupłej kadry nie wątpię) to czeka nas co najmniej 8 meczy w pucharach europejskich (LM lub LE), kilkanaście spotkań w lidze, do tego puchar Polski. Jak tak szczupła kadra ma to wszystko wytrzymać? Co będzie jeśli pojawią się kolejne kontuzje albo kartki (a ze statystycznego punktu widzenia muszą się pojawić)? Kto zaręczy że po kontuzji Garguła czy Boguski będą pełnowartościowymi zawodnikami? Przykład Wtorka czy wielu innych pokazuje że czasem trudno wrócić po kontuzji do optymalnej gry.
Okres przygotowawczy to nie tylko czas przegotowań do kilku meczy pucharowych ale przede wszystkim przygotowanie do ligi. Jak może Skorża liczyć na dobrą grę piłkarzy którzy ewentualnie mogą jeszcze do nas latem trafić jak nie miał ich w okresie przygotowawczym?
Nie wszystko da się przewidzieć (np. kontuzje Singlara) ale Bednarz wiedział, jaka jest sytuacja kadrowa od dawna i nie potrafił na czas sprowadzić zawodników. Takie są fakty.
Oczywiście budżet nie jest z gumy - każdy inwestuje na tyle na ile go stać. Ale może trzeba było strzelać w zawodników z niższej półki po to by mieć 6-7 w miarę dobrych obrońców a nie zastanawiać się czy 3-4 na puchary i ligę wystarczy. Trudno - nie stać nas na zawodników po 500 tysięcy Euro to szukajmy takich po 100 tysięcy. Ale mieć ich musimy bo inaczej końcówkę ligi będziemy juniorami grali.
Odpowiedz cytując