63.5 Kg napisał(a):

Czyli awansujmy do LM a potem mozemy puscic wszystkich bo cel zostanie osiagniety...czysty idiotyzm.
Wypozyczenie ma tylko sens wtedy gdy sie zabezpieczymy opcja wykupu za w miare sensowne pieniazde...
|
1. Nie wszystkich - tylko Braz bedzie mial taka klauzule.
2. Przeciez to jest oczywiste, ze po dobrym sezonie (LM), odejdzie od nas 2-3 zawodnikow.
ALE
3. LM= minimum 7 mln E
4. Wypromowanie zawodnika w LM podwyzsza kwote transferu, czyli np. Diaz nie za 1,7 mln, a 2,7 mln.
5. Majac kase za LM i juz z powrotem swoj stadion mozemy podniesc budzet, sprowadzic lepszych zawodnikow, miec wieksze szanse na sukces w pucharach - itd.
To sa teoretyczne rozwazania, ale jak najbardziej realne.
Dam Ci przyklad - gdybysmy awansowali do LM, to myslisz, ze Szymek by poszedl do Trabzonsporu za 800 tys E? Odchodzenie zawodnikow z klubu jest nieuniknione, pytanie czy transfery sa robione z sensem. Jest tylko jeden klub na swiecie, z ktorego nikt za cholere nie chce odejsc - Real Madryt.