Martinus napisał(a):

|
Rzeczopospolita od czasów Kazimierza Wielkiego była miejscem osiedlania się sporej rzeszy Żydów..
|
Wygnanych z "tolerancyjnego" zachodu... ciekawe dlaczego?
• 1290 – Wygnanie Żydów z Anglii.
• 1394 – Wygnanie Żydów z Francji.
• 1421 – Wygnanie Żydów z Austrii.
• 1492 – Ostateczne wypędzenie Żydów z Hiszpanii; opuściło ten kraj ok. 300 tys. ludności marrańskiej i żydowskiej.
• 1496-97 – wygnanie Żydów z Portugalii; ogromna rzesza Żydów ucieka na teren imperium osmańskiego.
Tworzenie państwa w państwie przez Żydów było szkodliwe dla Rzeczpospolitej. Oczywiście znane Ci są zapewne alternatywy dla utworzenia państwa żydowskiego w Palestynie... Argentyna, Madagaskar czy o zgrozo na terenach na wschód od dzisiejszej lubelszczycny...
W Polsce było wielu wybitnych lekarzy, prawników czy prezydentów miast ( kilku u nas ) pochodzenia żydowskiego, jednak nie powinno to zacierać obrazu pospolitego żyda. Jak słucham opowieście mojej babci czy dziadka o żydach okresu międzywojennego to nóż sam się w kieszeni otwiera.
Niestety i na szczęście prawdziwych żydowskich ortodoksów w Polsce nie ma, a przykład pedała-rabina z Warszawy dobitnie pokazuje, że ich problem wypaczenie wiary tez nie omija.