Wyświetl pojedynczy post
Hamas_kr
Senior Member
 
 
Od: 02.2005
Skąd: S.K.M.K.

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3821
Stary 03.07.2009, 10:29
Martinus napisał(a):Wyświetl post
Rzeczopospolita od czasów Kazimierza Wielkiego była miejscem osiedlania się sporej rzeszy Żydów..
Wygnanych z "tolerancyjnego" zachodu... ciekawe dlaczego?

• 1290 – Wygnanie Żydów z Anglii.

• 1394 – Wygnanie Żydów z Francji.

• 1421 – Wygnanie Żydów z Austrii.

• 1492 – Ostateczne wypędzenie Żydów z Hiszpanii; opuściło ten kraj ok. 300 tys. ludności marrańskiej i żydowskiej.

• 1496-97 – wygnanie Żydów z Portugalii; ogromna rzesza Żydów ucieka na teren imperium osmańskiego.

Tworzenie państwa w państwie przez Żydów było szkodliwe dla Rzeczpospolitej. Oczywiście znane Ci są zapewne alternatywy dla utworzenia państwa żydowskiego w Palestynie... Argentyna, Madagaskar czy o zgrozo na terenach na wschód od dzisiejszej lubelszczycny...

W Polsce było wielu wybitnych lekarzy, prawników czy prezydentów miast ( kilku u nas ) pochodzenia żydowskiego, jednak nie powinno to zacierać obrazu pospolitego żyda. Jak słucham opowieście mojej babci czy dziadka o żydach okresu międzywojennego to nóż sam się w kieszeni otwiera.
Niestety i na szczęście prawdziwych żydowskich ortodoksów w Polsce nie ma, a przykład pedała-rabina z Warszawy dobitnie pokazuje, że ich problem wypaczenie wiary tez nie omija.