Wyświetl pojedynczy post
Martinus
Senior Member
 
 
Od: 07.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3820
Stary 03.07.2009, 09:33
Boomcha jedni wierzą w Św.Mikołaja drudzy w dziadka Mroza a trzeci i w "żydowski spisek" Każdy ma do tego prawo.Tylko że wiara w ten ostatni jest przejawem skrajnej ksenofobii którą można dosc łatwo wytłumaczyc:
Rzeczopospolita od czasów Kazimierza Wielkiego była miejscem osiedlania się sporej rzeszy Żydów.Dopóki odgrywała ona bardzo dużą rolę na arenie międzynarodowej nikomu specjalnie to nie przeszkadzało.Jednak z czasem szlachecka anarchia "złota wolnosc" doprowadzała do stopniowego słabnięcia państwa.Ktoś napewno musiał byc za to odpowiedzialny! Kogoś trzeba ukarac!
Na kogo najłatwiej zrzucic winę?
Na Żydów! Mówią jakimś dziwnym , niezrozumiałym językiem,noszą dziwne stroje,są "niewierzący" Na pewno szpiegują! Może dla prawosławnej Rosji? Może dla krajów Rzeszy w których szerzy się protestancka zaraza?
Co więc należy z nimi zrobic? Wygnac,pozbawic wszelkich praw,oskarżyc o wszystkie zła tego świata..
Ten tok myslenia trwał również po odzyskaniu przez Polskę niepodległosci i doprowadził do najbardziej odrażającej zbrodni dokonanej przez polską demokrację - zabójstwa głowy państwa prezydenta Gabriela Narutowicza.
Ale o ile jestem wstanie jakoś zrozumiec tamtych narodowców - państwom świeżo powstającym na mapie politycznej często towarzyszą takie skrajnie narodowe hasła niektórych obywateli (można to np zobaczyc dzisiaj na Litwie) o tyle w wolnej III Rzeczpospolitej takie hasła mnie poprostu śmieszą.

Wiślak68:Oczywiscie wskazanie jednego,konkretnego "deadlinu" jest niemożliwe ale musisz się zgodzic z faktem że 20 lat na załatwienie kwestii współpracy ze służbami to trochę długo.Ile jeszcze Polska ma życ kolejnymi sensacyjnymi doniesieniami z IPN-u.Należy to zrobic jeden raz ale pożądnie albo wcale.

Orzeu oczywiscie że tak masz rację co do niesamowitego wpływu mediów na opinię publiczną.Jest tylko jeden problem który nie każdy zauważa.Mianowicie różnica pomiędzy Tajnym Współpracownikiem czy Kontaktem Operacyjnym a pracownikiem SB czy UB.
Ja uważam że pozycja jaką zajmują ubecy jest jedną z największych hańb dla naszego kraju.Zwłaszcza ludzie zajmujący się gnębieniem opozycji,często torturujący bądź zlecający tortury.Tacy ludzie powinni miec najniższe z możliwych emerytur oraz zakaz pełnienia jakichkolwiek funkcji publicznych.
Co do współpracowników to trzeba pamiętac że w gruncie rzeczy to również ofiary tego systemu.95% współpracowników nie współpracowała przecież dobrowolnie.I tutaj sprawa wymaga większej ostrożnosci.
Eppur si muove!