Polonia powinna bez większych problemów trafić do III rundy el. LE.
Legia (startująca od II) to samo.
Lech będzie rozstawiony w III rundzie el. LE, więc zakładamy awans.
Spodziewamy się, że
Wisła awansuje do IV rundy el. LM.
Polskie zespoły rozegrają:
1. (wariant pesymistyczny) 14 meczów
4 mecze Polonii - odpadnięcie w II rundzie el. LE.
2 mecze Legii - odpadniecie w II rundzie el. LE.
2 mecze Lecha - odpadnięcie w III rundzie el. LE.
6 meczów Wisły - odpadnięcie w III rundzie el. LM i w IV rundzie el. LE.
2. (wariant umiarkowany) 26 meczów
6 meczów Polonii - odpadnięcie w III rundzie el. LE.
4 mecze Legii - odpadnięcie w III rundzie el. LE.
4 mecze Lecha - odpadnięcie w IV rundzie el. LE.
12 meczów Wisły - odpadnięcie w III rundzie el. LM i w rundzie grupowej LE.
3. (wariant optymistyczny) 34 mecze
8 meczów Polonii - odpadnięcie w IV rundzie el. LE.
6 meczów Legii - odpadnięcie w IV rundzie el. LE.
10 meczów Lecha - odpadnięcie w rundzie grupowej LE.
12 meczów Wisły - odpadnięcie w rundzie grupowej LM z czwartego miejsca.
4. (wariant superoptymistyczny, to już jest kosmos
) 54 mecze
14 meczów Polonii - odpadnięcie w rundzie grupowej LE.
12 meczów Legii - odpadniecie w rundzie grupowej LE.
12 meczów Lecha - odpadnięcie w 1/16 finału LE.
16 meczów Wisły - odpadnięcie w rundzie grupowej LM z trzeciego miejsca, odpadnięcie w 1/8 finału LE.
(LE = Liga Europa UEFA, LM = Liga Mistrzów UEFA)
Założyłem w ciemno dla uproszczenia, że pod względem potencjału Wisła>Lech>Legia>Polonia - proszę się nie czepiać
Podsumowując: mnóstwo punktów do rankingu do zdobycia, zarówno klubowego jak i krajowego!
===
Dodatkowo zestawienie potencjalnych meczów Wisły w pucharach 2009/2010 (aż żal, że żaden nie ma szans się odbyć przy Reymonta...)
LM
II runda el: 2 mecze
III runda el: 2 mecze (porażka -> IV runda el. LE)
IV runda el: 2 mecze (porażka -> faza grupowa LE)
faza grupowa: 6 meczów (trzecie miejsce -> 1/16 finału LE)
1/8 finału: 2 mecze
1/4 finału: 2 mecze
1/2 finału: 2 mecze
finał: 1 mecz
LE
IV runda el: 2 mecze
faza grupowa: 6 meczów
1/16 finału: 2 mecze
1/8 finału: 2 mecze
1/4 finału: 2 mecze
1/2 finału: 2 mecze
finał: 1 mecz
PS> Mogłem się gdzieś pomylić, bystrych proszę o poprawki
