Marszałek napisał(a):

Wszystko to prawda - tyle że najważniejsze tu są pieniądze.
Transfer do średniaka ligi angielskiej oznacza dla Brożka prawdopodobnie podpisanie 3-letniego kontraktu za ok. 700-800 tys. € (to takie ostrożne szacunki, może dostać znacznie więcej). Niezależnie od tego, czy się gra czy siedzi na ławie. Czyli wpada min. 2 mln €.
U nas musiałby wypełnić 10-letni kontrakt, by tyle dostać. A przecież po 3 latach ławki zawsze może się załapać do słabszego klubu zachodniego (i znowu sporo zarobić), w najgorszym wypadku wrócić do Polski.
Nie mam więc żadnej wątpliwości, że jeśli Paweł dostanie konkretną ofertę, to odejdzie. A Wisła na 4 mln € kręcić nosem nie będzie.
Jedyna nadzieja - i tu się z tobą zgodzę - tkwi w tym, że oferta z Premiership brzmi jak żart. Już dawno żaden angielski klub nie pytał o piłkarzy z naszej ligi. To najsilniejsza liga na świecie, oni biorą sprawdzonych grajków z Bundesligi, ligi hiszpańskiej i francuskiej.