Wyświetl pojedynczy post
loozak84
Member
 
Od: 08.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10511
Stary 12.06.2009, 14:50
aha no to lopata:

W tamtym sezonie prawa telewizyjne do meczow ostatniej rundy kwaliifikacyjnej posiadaly druzyny, ktore w niej graly - i dlatego Wisla mogla zarobic na meczu z Barcelona tyle ile sobie wynegocjowala z TV (badz z jakas firma posredniczaca, nieistotne). Dlatego nie dostala nic od UEFY (albo moze jakies grosze, dokladnie nie pamietam)

Od tego sezonu prawami telewizyjnymi do ostatniej rundy kwalifikacyjnej dysponuje UEFA i to ona je sprzedaje. Dlatego tez Wisla choc nie negocjuje sama warunkow tej sprzedazy to dochodzac do tej rundy otrzymuje wspomniane 2.1M euro.
Mam nadzieje, ze teraz jest juz to zrozumiale.
Odpowiedz cytując