|
To Torre del Oro w Sewilli - Złota Wieża z XIII wieku, jedna ze 166 wież w systemie obronnym Maurów, potem przebudowana.
Nazwę zawdzięcza okładzinie złocistymi płytkami (azulejos), ale też faktowi przechowywania w niej złota złupionego w koloniach. Była również istotna z punktu widzenia obronnego, ponieważ pomiędzy nią, a bliźniaczą, już nie istniejącą wieżą po drugiej stronie Gwadalkiwiru, można było rozpiąć łańcuch blokujący wejście do portu.
Obecnie mieści Museo Maritimo poświęcone zabytkom i mapom morskim.
Ostatnio edytowane przez p e t e r : 08.06.2009 o godz. 23:20.
|