Wyświetl pojedynczy post
prawnik25
Senior Member
 
Od: 01.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10392
Stary 08.06.2009, 19:21
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Naczytaliście się głupot w gazetach i to teraz powtarzacie. Niektórzy myślą że awans to LM to swoiste eldorado i ucieczka na pare lat od reszty stawki z naszej ligi dlatego należy ryzykować naszym budżetem i za wszelką cene (a najlepiej prywatną kase Cupiala, ot co) kupować zawodników.. Podajcie mi jakikolwiek zespół z ligi porównywalnej do polski który po awansie do LM zaczął dzielić i rządzić w swojej lidze. Ja podam kilka innych przykładów, całkiem przeciwnych:
Artmedia, Aalborg, Anorthosis, Rapid Wiedeń, Thun (teraz druga liga!), Steaua, CFR Cluj. Jak widać awans do LM nie przeradza się w dominacje w swojej rodzimej lidze.
Awans do LM? Oczywiście ale bez zbędnego ryzyka szczególnie teraz gdy nie gramy przy Reymonta.

A swoją drogą, Wilczek mówi: "nie musimy awansować do LM za wszelką cene" to jest że poddajemy się bez walki, że jak to wpływa na morale zespołu itd itp. Wilczek mówi: "musimy awansować" to jest że już szykuje grunt pod Smudę i inne takie pierdoły. Wniosek zawsze taki sam: "To koniec Wisły, Wilczek to tylko figurant, Bednarz ch** łysy, Skorża biedny nie wie na co się pisze, Cupiał zawija interes i chce wycisnąc ile tylko się da.". Wyobraźnie ludzka i inwencja przy marudzeniu nie zna granic.

Edit: Dodam że raz już szturmowaliśmy lige mistrzów. Sezon 2004/2005 (zakupienie Zieńczuka, Dawidowskiego, Kukiełki, Majdana, Kłos itd) a jak to się skończyło wszyscy pamiętamy. Do tej pory tutaj ludzie płaczą że ściągneliśmy Dawidka.
To jak wytłumaczyłbyś Skorzy fakt, że z sezonu na sezon otrzymuje przed startem ligi słabszy zespół do prowadzenia a cele są niezmienne. Nasz trener to inteligentny człowiek i widzi, że z planów budowy silnego zespołu wychodzi jak na razie figa z makiem. Przy takim podejściu obecnie Cupiała do Wisły żaden trener po Skorży z wyjątkiem może Smudy będzie chciał u nas pracować. W ciągu trzyletniej pracy Skorży w Wiśle miała być faza grupowa LM a już teraz wiemy, że tego nie będzie (argumenty są jasne jak słońce), maiał być budzet rzędu 60 mln zł (według Wilczka) tego też nie ma. Nie wierzysz gazetą i tym co w nich piszą, a czasem warto się zastanowić nad tym czy aby w swoim ogródku (Wisła) było wszystko ok. Bo po faktach dojdziemy do konkluzji, że zarząd mija się wciąż z prawdą mówiąc jedno a czyniąc drugie...

Tymi zawodnikami chciałeś wejść do LM (goście siedzieli przed przyjściem do nas na trybunach, bądź też nikt ich już nie chciał), w takim razie powodzenia...

Żeby była jasność w oparciu o polskich ligowych grajków do LM żaden polski klub nie awansuje bo są piłkarsko 10 lat za murzynami, a po drugie Cupiał do tej pory co zaryzykował w batalii o LM - nic!
Ostatnio edytowane przez prawnik25 : 08.06.2009 o godz. 19:27.
Odpowiedz cytując