A teraz na chwilę przeniesiemy się na inny kontynent (chociaż patrząc po zdjęciach to raczej inny świat...)- Stadion Dallas Cowboys w Arlington, w Teksasie. Może pomieścić 80 000 ludzi, jednak ze względu na swoją konstrukcję może zwiększać pojemność jeszcze o 30 000. Prace zaczęto w kwietniu 2005 od wyburzenia domostw w okolicach, gdzie miał stanąć ten gigant.Budowę ukończono pod koniec maja 2009 (obiekt nie jest całkowicie dopieszczony wewnątrz). Trochę danych (za stadiony.net): rozsuwany dach, rozsuwane szklane ściany za bramkami, 268 sklepików z przekąskami i gazetami, 23 bary i restauracje o różnym standardzie, 1 600 toalet, 30 000 miejsc parkingowych, największy na świecie telebim i wiele innych.
Ów telebim ma powierzchnię 14 ekranów kinowych, waży ponad 500 ton, wisi nad płytą boiska na ośmiu linach i kosztował 35 milionów dolarów (czyli więcej, niż poprzedni stadion Dallas!). Obraz prezentuje się tak: [url=http://www.youtube.com/watch?v=aR1smBwwIBY]klik![/img].
Cały gigant kosztował ponad 1,3 miliarda dolarów, znaczną częśc wyłożył miliarder i właściciel Dallas Cowboys- Jerry Jones. On też dokonał uroczystego otwarcia 27. maja. Pierwszym wydarzeniem, które odbędzie się na stadionie kowbojów będzie koncert George'a Straita, natomiast premierowe widowisko sportowe będzie mieć miejsce 19. czerwca: ćwierćfinały mistrzostw strefy CONCACAF, z kolei Dallas Cowboys pierwszy mecz u sibie rozegrają z Tennessee Titans 21 sierpnia.
Garść zdjęć:
