Wyświetl pojedynczy post
Raphael
Senior Member
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#10167
Stary 02.06.2009, 18:27
Pan Jotka napisał(a):Wyświetl post
Dobrze ze Nowak zerwał miesnie teraz a nie po transferze. Oczywiscie zyczymy zawodnikowi jak najlepiej.
Podatność na kontuzje Nowaka jest zbyt bardzo demonizowania. Wystarczy, że media napiszą, że jest to "najbardziej pechowy piłkarz Ekstraklasy" bo łapie kontuzje wtedy kiedy dostaje powołanie od Leo i już wszyscy rozpaczają, że Wisła chce go sprowadzić. Dawid rozegrał w tym sezonie 23 mecze (czyli 3/4 z całkowitej liczby). Dla porównania liczba występów wybranych napastników z czołówki najlepszych strzelców:
Brożek - 27
Chinyama - 26
Rengifo - 23 (= liczbie występów Nowaka)
Nikt nie mówi, że taki Rengifo to piłkarz-kontuzja choć opuścił tyle samo spotkań co napastnik GKS-u.

Nowak to bardzo dobry napastnik na polskie warunki. Właściwie jedyny spoza pierwszej trójki, który byłby realnym wzmocnieniem naszego składu. Ostatnie drobne jakby nie było kontuzje, które wykluczały go zwykle z pojedynczych meczów, mogą być dodatkowym argumentem negocjacyjnym, który pozwoli obniżyć trochę kwotę odstępnego. Idealnie byłoby gdyby udało się wytransferować Niedzielana i zastąpić go właśnie Nowakiem.

EDIT: W przypadku długiej kontuzji transfer oczywiście jest wykluczony...
Ostatnio edytowane przez Raphael : 02.06.2009 o godz. 18:36.
Odpowiedz cytując