wislak68 napisał(a):

Generalnie inwestor giełdowy. Kontrowersyjny. Ostatnio w NIFach. Znany też z próby przejęcia Kruka (też z Poznania) co skończyło się wielką chryją.
W środowisku ludzie mający jakieś zasady staraja się go unikać.
Rzuć sobie chasło na google to dowiesz się więcej.
Sam fakt że ktoś o takiej reputacji kręci się koło Lecha to zła/dobra wiadomość (zła dla Lecha, dobra dla nas). Widocznie Rutkowski zaczyna robić bokami.
|
Cytat:
Maciej Wandzel, finansista i biznesmen, kiedyś wiceprezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych, dziś większościowy akcjonariusz Zachodniego Funduszu Inwestycyjnego NFI SA i NFI Progress SA. W biznesie zasłynął sukcesem przy połączeniu dwóch odzieżowych firm: Vistuli i Wólczanki.
Wandzel to dobry kolega właściciela Lecha i holdingu Amica Jacka Rutkowskiego, panowie znają się od lat. Do końca 2008 r. Wandzel był członkiem rady nadzorczej Amiki. Teraz ma pomóc Rutkowskiemu w prowadzeniu Lecha.
|
a ze stwierdzeniem:
1q2 napisał(a):
|
(...)mimo wszystko mam mieszane uczucia, w sensie że choć nie postawił bym grosza na tą tezę, to wydaje mi się jednak że szwindli w tym sezonie nie było.
|
aż trudno się nie zgodzic. Zwłaszcza jeśli dojdziemy do stwierdzenia że bez pomyłek sędziowski futbolbyłby nudny...