Wyświetl pojedynczy post
Angmir
Senior Member
 
 
Od: 07.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2695
Stary 01.06.2009, 19:50
Pamiętam jak obserwowałem Jodłowca 3 lata temu w kontekście właśnie pozycji defensywnego pomocnika... Wtedy wart był grosze. Dziś jest wart 2,5 mln € (tyle oczekuje za niego Polonia -źródło wiarygodne choć za 1,5 pewnie sprzeda tyle że na zachód dla nas minimum 2 mln.)

Zato uważam że teraz jest świetny moment na wyciągnięcie z Polonii nieco zapomnianego ostatnio Majewskiego. Kiedyś wszyscy zastanawiali się czy odejdzie za 2 mln € czy za 3, teraz myślę że do wzięcia (choć z Wojciechowskim jakiekolwiek rozmowy to męczarnia) za 800 tyś do 1 mln €. Myślę że warto. Ale takich pieniędzy nie dastaniemy napewno.

Tak wyglądają moje wzmoicnienia marzeń :]

- BR Białkowski 1 000 000 € (180 000 € kontrakt)
- ŚO/ŚPD Jodłowiec 2 000 000 (250 000 € kontrakt)
- PO Rzeźniczak 1 000 000 € (120 000 € kontrakt)
- LP Wilk 1 000 000 € (150 000 € kontrakt)
- N Lewandowski 5 000 000€ (400 000 € kontrakt)

Wydano: 10 000 000 €
Płace łączne: 1 100 000 €

Realne wzmocnienia

- BR młody bramkarz z zagranicy. Ewentulanie Fabiniak (350 000 €) Stachowiak (200 000 €) Linka (0-300 000 €) Pilarz (100 000 €)Najlepiej jednak ktos z kartą na ręce.

- PO Grzegorz Fonfara (bardzo polecam tego chłopaka - grał świteni przed 1,5 roczna kontuzją tj do rundy wiosennej w sezonie kiedy GKS był wicemistrzem, - na wiosnę wrócił do gry i grał najpewniej z całej defensywy GKS, do tego du8żo podłacza sie do akcji ofensywnych, ma 26 lat)
Cena: 0 € !! Kończy mu się kontakt w czerwcu. Do wzięcia w promocji.
Kontrakt: 80-100 000 €

albo

- PO Grzegorz Bartczak (co najmniej solidny Prawy Obrońca, umiejący grać ofensywnie i twrdo, umiejetności ma bardzo podobne do Fonfary - choc IMHO Fonfara jest lepszy. Ma dopiero 24 lata i to jest jego przewaga nad Fonfarą no i nie maił takiej kontuzji. Wadą jest duża renoma podbijająca jego cenę, i kontrakt do VI 2010 roku więc trzeba będzie za niego zapłacić niemało. Jednak jeśli chcemy go kiedykolwiek wyciągnąc z Zaglębia to mamy 2 możliwości: 1 po cichu się z nim dogadać że za 0,5 roku przechodzi do nas za grosze, albo wyciągnąc teraz. Po pół roku gry w ekstraklasie cena znacznie wzrośnie i albo się wyniesie gdzieś indizej, albo przedłuży kontrakt z Zagłębiem.)
Cena: 500 000 - 600 000 €
Kontrakt: ~150 000 €

- ŚO Hernani (od dawna pisałem o nim w kontekście wzmocnienia Wisły, widze w nim to samo co w Marcelo, tylko w nieco mniejszych ilościach. Szybkość biegu duzą jak na stopera, technikę i dużą skoczność. Kiedyś uważałem go za idelanego obrońce dla Wisły, ale Bednarz pokazał nam transferem Marcelo że można ściągnąc kogoś jeszcze 4 razy lepszego. Niestety klauzula w kontrakcie Marcelo sprawi ze prędzej czy puźniej będziemy potrzebowali kogoś na jego miejsce. IO Herani świetenie sie do tego nadaje. Ma 25 lat)
Cena: 0 € !! Koniec kontraktu w czercu
Kontrakt: ~150 000 €

alternatywą mogą być

- ŚO Piotr Polczak ze spadającej Craxy (bądź co bądź to bardzo utalentowny stoper już doswiadczony a ma dopiero 22 lata) Cena: 500 000 € Kontrakt: 150 000 €

- ŚO Adam Banaś z Górnika (waleczny, doświadczony młody, ma 26 lat)
Cena: 700 000 € Kontrakt: ~ 180 000 €

- ŚO Michał Pazdan (zadziorny i zdolny, zaledwie 20 lat, wadą są słabe jak na stopera warunki fizyczne)
Cena: 400 000 € Kontrakt: ~ 120 000 €

- ŚO Kamil Glik (dobra technika i wyszkolenie w Realu, mnie osobiście nie zachwyca, choć bycie podstawowym stoperem w tak młodym wieku jest dostateczną rekomendacją ma 21 lat)
Cena: 800 000 € Kontrakt: ~ 150 000 €

Wadą ich wszystkich są długie kontrakty podbijające cenę i działacze nie skłonni do wyprzedarzy. Glik raczej odejdzie z Piasta, lecz będzie bardzo ciężko przebić inne oferty, zwłaszcza że u nas ma murowaną ławę, a gdzieś indziej będzie mówgł grać. Z innych stoperów można się zastanowic nad Sadlokiem i Fojutem.

Zabrakło mi sił na pisanie o pomocnikach/napastnikach więc napisze szybko.

1 z tej grupy:

- PS/LS Szymon Pawłowski Wiek: 22 lata Cena: 800 000 € Kontrakt: ~ 180 000 €

- ŚPO Radosław Majewski Wiek: 21lat Cena: 900 000 € Kontrakt: ~ 220 000 €

- ŚP Bruno Couthino Wiek 23 lata Cena: 500 000 € Konrakt: ~ 150 000 €

- LP Damir Kojasević Wiek 22 lata Cena: 250 000 € Kontrakt: ~ 80 000 €

- ŚPO/ŚN - Paweł Buzała Wiek: 23 lata Cena: 300 000 € Kontrakt: ~ 80 000 €

- LP/PP Maciej Małkowski Wiek: 24 lata Cena: 350 000 € Kontrakt:~ 120 000 €

- LS MJanusz Gancarczyk Wiek: 25 lat Cena: 900 000 € Kontrakt: ~ 200 000 €

Napastnik;

Dawid Nowak Wiek: 25 Cena: 800 000 € Kontrak: ~ 200 000 €

Buzała (patrz wyzej)

Kamil Grosicki Wiek: 21 lat Cena:1 000 000 € Kontrakt: ~220 000 €

Tomasz Zahorski (coś dla Skorży Wiek: 24 lata Cena: 0 -250 000 € Kontrakt: ~ 150 000 €
(dodam że co poniekturzy 12 miesięcy temu chcieli za niego dawać milion euro na tym forum)

W ataku marzył by mi sie jeszcze Dawid Janczyk - kto wie czy nie byłby do wzięcia wszystko zależy od tego jak jego postępy oceniają Rosjanie.
Powód: Janczyk
Ostatnio edytowane przez Angmir : 01.06.2009 o godz. 19:53.
Odpowiedz cytując