Ściąganie Szczotów, Pazdanów itp. to samobójstwo. Powinniśmy być na etapie wzmacniania pierwszej 11, a nie dopełniania 18.
Wiadomo, że przydałby się defensywny pomocnik, Cantoro powinien odejść, jest Sobolewski, ale wiadomo, że nikt nie będzie grał wiecznie. Diaz jako DP w lidze gra dobrze, ale na LM może nie wystarczyć. Moja propozycja to Janusz Gol z Bełchatowa, 30 czerwca b.r. kończy mu się kontrakt; i jest w miarę młody (23 lata ukończone).
Odchodzi Baszczyński, przedłużyliśmy kontrakt z Singlarem, w obwodzie jest jeszcze Burliga, który może grać jako prawy obrońca, ale to jest melodia przyszłości (narazie wchodzi z ławki we Flocie). Zdecydowałbym się na transfer zagranicznego piłkarza, w zeszłym lecie było sporo szumu wokół
Dusana Basty, ostatecznie trafił on do beniaminka Serie A. Zagrał tam w całym sezonie 6(!!) meczów ligowych, łącznie 120minut. Lecce na kolejkę przed końcem zagwarantowała sobie spadek, więc wyciągnięcie tego piłkarza może nie być takie trudne. Jeśli chodzi o zarobki to odchodzi Dawidowski, ewentualnie Cantoro i Niedzielan więc pewnie jakieś fundusze by się znalazły.
Jeśli chodzi o zastąpienie Zieńczuka to ciężko znaleźć potencjalnego kandydata z polskiej ligi. Warto poszukać kogoś z Ameryki Płd. ewentualnie Bałkany, Od biedy może grać tam Ćwielong, Piotr Brożek i Diaz.
Co do napastników to Dawid Nowak może i ma potencjał, ale koleś może być drugim Dawidowskim, więc ja bym odpuścił. Warto zastanowić sie nad wyciągnięciem, któregoś z:
Sikora/Micański ewentualnie Chrapek.
Patrząc jeszcze na nasze podwórko, to jest kilku ciekawych zawodników;
Biliński, Cetnarski, Glik, Pawłowski, Małkowski, Grosicki, Bruno.