|
wykład na SGSP
profesor na wykładzie z Teorii spalania i wybuchów:
- Wybuch deflagracyjny różni się od wybuchu detonacyjnego przede wszystkim szybkością fali uderzeniowej. Jeśli w czasie pożaru nastąpi wybuch deflagracyjny zdążycie jeszcze krzyknąć "o k***". Jeśli to będzie detonacja, to nawet nie zdążycie o tym pomyśleć.
|