Jak dla mnie dobry motocykl na początek to np Kawasaki GPZ 500 - model którym ścigał się Maverick z F16 w TOP GUN

(tam byla wieksza pojemnosc w sumie

) Suzuki wcześniej wywoływane do tablicy również dobry sprzęt do nauki, z tej samej półki mógłbym polecić również Kawasaki ER 5.
Jak dla mnie klasyką gatunku jest np Ducati Monster - dzwięk wydechu jest porażający oraz Suzuki Bandit, którego ubóstwiam zwłaszcza jeśli widzę w kolorze czarny mat z pługiem pod silnikiem

)))
PS
Chwilowo bez motocykla.
Pozdro