Wyświetl pojedynczy post
cpc
Senior Member
 
Od: 10.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#36
Stary 19.05.2009, 08:51
o zarobkach "ciezko" pracujacych komisarzy

http://www.kapitalizm.org/?action=sh...le&art_id=5576

Cytat:
"Hübner zapomniała o legitymacji PZPR"

„Nigdy nie byłam członkiem partii, choć zarówno liberałowie, jak i socjaliści w PE uważali mnie za jedną ze swoich” – powiedziała Hübner. A dziennikarka pisze: „Jedyną aktywnością, w jaką się zaangażowała politycznie, było referendum dotyczące wstąpienia Polski do UE”. Autorka artykułu dodaje, że polska komisarz woli rozmawiać o sobie bardziej jako naukowcu niż polityku. Naciskana w tej drugiej kwestii Hübner deklaruje się jako liberał.

Słowa dzisiejszej lokomotywy warszawskiej listy PO do Parlamentu Europejskiego mogą dziwić. Od 1970 do 1987 roku obecna komisarz UE ds. polityki regionalnej należała bowiem do PZPR.

Wniosek - w osobistym sukcesie zawsze pomagało utożsamianie się z rządzącą nacją. Kiedyś czerwoni z PZPR, dziś niebiescy z UE. A gdyby jakimś cudem przyszli żółci z ChRL, to też by się tam miejsce znalazło. Ważne by wykonywać polecenia swoich mocodawców bez zbędnych dyskusji.

A poza tym: Hubner, Geringer d’Oedenberg... takie piękne, staropolskie nazwiska...
Odpowiedz cytując