Wyświetl pojedynczy post
flamengista
Piknik
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Kraków/Bronowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6959
Stary 17.05.2009, 18:14
Następne dwie kolejki pokazują niestety oczywistą, choć niewygodną prawdę.

"Przyjaciele", "zgody" to bardzo fajny wynalazek, póki się z nimi nie gra. A my za tydzień gramy z Lechią o wszystko.

Nasze zwycięstwo daje nam superkomfortową sytuację w ostatniej kolejce, w dodatku można liczyć na potknięcia Amiki z Polonią i Legii ze Śląskiem.

Ale prawda jest taka, że nasze zwycięstwo postawi Lechię w bardzo trudnej sytuacji. Dalej utrzymanie będzie zależało od nich, ale nikomu nie życzę takiego "komfortu". Szczególnie, że czekać ich będzie wyjazd do Gliwic.

Z kolei Cracovię może pogrążyć ich zgoda - Amica, bo przecież trudno oczekiwać by w ostatnim meczu odpuścili im walkę o MP na rzecz utrzymania Pasów.

Liga w tym roku jest tradycyjnie słaba, ale finisz jest pasjonujący. 3 drużyny walczą do końca o MP, 5 o utrzymanie. A mecz Cracovia-Górnik, co by nie wspomnieć o poziomie zapowiada się na hit kolejki

Niektórzy piszą o oszustwach i piłkarskim pokerze. Moim zdaniem obecny scenariusz właśnie dlatego jest pasjonujący, bo gra się w miarę uczciwie. W przeciwnym wypadku bogate Cracovia i Górnik dawno by zapewniły sobie utrzymanie, biedne Jaga i ŁKS ładnie oddawałyby punkty potrzebującym, Piast i Polonia Bytom nie miałyby żadnych szans na pozostanie w elicie.

Oczywiście wszystko jest możliwe, ale szanse kantowania w obecnej sytuacji są bardzo trudne. Natomiast widać, ile znaczy u nas przypadek - fartowne proste kopnięcie łamagi może okazać się nagle decydującym czynnikiem. I tak jest w wielu meczach.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
Odpowiedz cytując