Wybierasz nową grę. Po załadowaniu wchodzisz w opcje > ustawienia > sieć i zaznaczasz "uruchom jako serwer". Wpisujesz jakieś hasło. Dajesz kolegom swoje IP i hasło - tyle dla hostera.
Jak wejść na kogoś host nie wiem, bo osobiście jestem hosterem, ale nie jest to chyba skomplikowane
edit; przy wyborze hostera pamiętajcie by został nim ten kto ma najlepszy sprzęt i internet