Wyświetl pojedynczy post
felipe
Senior Member
 
Od: 07.2005
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2435
Stary 15.05.2009, 12:48
KOMINEK napisał(a):Wyświetl post
Może za 10 lat tak a teraz myślę że 25 tys karnetów to mrzonka. W Krakowie sa dwa liczącę się kluby i do tego jeszcze Hutnik to powoduje że jeszcze trudniej o zapełnienie stadionu.
Dajmy spokój z tym mitem "o trzech liczących się klubach w Krakowie"...
Jakoś w temacie Ekstraklasa raz za razem jeden z drugim nabija się z frekwencji na Kałuży.
A Hutnik - naszych kibiców z fc jest więcej na kazdym meczu Wisły niż fanów na 4 ligowych potyczkach drużyny z Nowej Huty.

Taka prawda, o dwóch silnych ekipach to moze mówić Łódź. Albo nawet (zachowując wszelkie proporcje) - Rzeszów - oczywiśćie kibiców mniej, niemniej jednak miasto podzielone dużo bardziej równomiernie. U nas dysproporcje są zbyt duze (zwiększą się jeszcze bardziej o ile Pasy polecą z (ekstra)klasy), a zainteresowanie meczami z Legią, Poznaniem, rosnąca "moda" na chodzenie na mecze wśród bogatszej warstwy społeczeństwa (oni są "przyszłością" stadionów o ile chcemy je zapełniać, nie fanatycy) powodują, że wariant stadionu na 35 tys jest mało optymistyczny.

30 tys kibiców przy ładnym stadionie, rozsądnej cenie biletów i dogodnej porze meczu spokojnie przyszłoby w tym sezonie na mecze z Tottenhamem, Barceloną, Legią, Lechem, Cracovią - a więc już na 5 spotkań stadion wydawałby się być za mały. A kto wie jak wyglądałaby frekwencja na meczach z Lechią, Śląskiem (ew feta?)...Ponadto w razie awansu do LM (dlaczego mamy wykluczyć taką opcję w perspektywie kilku lat?) to zainteresowanie wzrosłoby jeszcze bardziej...

Jednym słowem szkoda, ale cieszmy się z tego co (mam nadzieję) bedzie
Odpowiedz cytując