ja powiem tak na początku mojej przygody siedziałem godzinami na forum i nikona i canona czytając opisy poszczególnych modeli. Wybrałem nikona D80 był w przystępnej cenie szczerze odradzał bym d40 bo to jest już lekki zabytek jeśli chodzi o lustra. D60 ulepszone d40 z tych 3 modeli które podałeś najlepszym jest D80 jest to pół profesjonalna lustrzanka małoobrazkowa z matrycą DX , używam go rok i szczerze powiem wciąż nie umiem wykorzystać jego możliwości wciąż się uczę czegoś nowego hm co do canona też zastanawiałem się nad tymi modelami ale wybrałem nikona pstrykałem trochę fotek canonem i niestety mnie bardziej podobały się kolory od nikona. Polecam lekturkę
http://www.fotopolis.pl na tej stronie znajdziesz wszystkie testy tych aparatów można się tam dużo dowiedzieć i wywnioskować . Jeśli szukasz dobrego sklepu foto w Kraku to na Sławkowskiej 5 (chyba taki nr) jest foto panorama bardzo dobry sklep z profesjonalna obsługą.
BTW czy ktoś wie gdzie w Krakowie można wyczyścić lustro !
Norek napisał(a):

Tak Norku, lekkie przejęzyczenie
niestety D80 nie posiada czyszczenia matrycy a w wizjerze widać paprochy próbowałem gruszka ale nic nie daje więc sam się tym bawić nie będę bo nie mam zamiaru nic popsuć bo wiem że to delikatne elementy,
dzięki , niestety na forum nikona nie znalazłem szczegółowych info gdzie można coś takiego zrobić a że przybywam do Krk to wezmę aparat przy okazji to się go wyczyści
