irman napisał(a):

Ale kogóż obchodzi w jakim stylu tytuł zdobędzie Mistrz Polski AD 2009. To jest wewnętrzna rywalizacja polskich klubów i to, że różnica pomiędzy punkami zdobytymi przez końcowego lidera a kolejnymi drużynami będzie niewielka, jest bez znaczenia. Świadczy to tylko o wyrównanym poziomie drużyn Ekstraklasy.
Dopiero postawa polskich klubów w pucharach powie na jakim poziomie jest liga i jej mistrz. Poziom ten moim zdaniem zwyżkuje już od pewnego czasu czego efektem jest najlepszy wynik polskich drużyn w ostatniej edycji europucharów. Kolejna edycja powinna ten trend potwierdzić bo mamy w czołówce kilka drużyn, które stać na dobrą postawę w starciach z klubami z zagranicy. Dodatkowo powiększona do 3 liczba klubów, które mogą grać w w Pucharze UEFA zwiększa prawdopodobieństwo, że przynajmniej 1-2 zajdą wystarczająco daleko, żeby uzbierać parę punktów do rankingu UEFA. Takie szczęście (wylosowanie słabych zespołów) miał w tym sezonie Lech - nie miała go Wisła niestety...