Wyświetl pojedynczy post
prober
Senior Member
 
 
Od: 08.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#6026
Stary 26.04.2009, 22:20
Niektórzy dziwne teorie wysuwają. Moim zdaniem:
  • Następna kolejka nie jest rozstrzygająca. Nawet jeśli Wisła przegra z Piastem, a rywale wygrają (Legia z ŁKS, Lech z Chorzowem) to sprawa złota wciąż w pełni pozostaje otwarta.
  • Można z 98-procentowym prawdopodobieństwem stwierdzić, że każda drużyna z całej trójki pogubi punkty do końca sezonu (i to nawet pomijając bezpośredni mecz Wisła-Legia). Więc teorie o seryjnym wygrywaniu włożyłbym między bajki.
  • Na ten moment Lech ma lepszy bilans meczów z Legią i Wisłą. I jest niemała szansa, że to będzie miało znaczenie w końcowej tabeli.
  • Teorie o jakichś nietypowych rozstrzygnięciach w "meczach przyjaźni" (Lechia z Wisłą, Lech z Cracovią) to dla mnie abstrakcja. Tu się gra o pieniądze, utrzymanie, Ligę Mistrzów i pozaboiskowe przyjaźnie nie mają zastosowania na murawie.

Proponuję alternatywną tabelę, wg straconych punktów (wszystkim ucinając po 24 stracone punkty):
Kod:
1. Legia   5 0
2. Wisła   5 0
3. Lech    5 1
4. Polonia 5 3
5. GKS     5 3
Do stracenia jeszcze w sumie 15 punktów (5x3).
Bilanse w bezpośrednich pojedynkach (+lepszy, -gorszy, =remisowy, ?do rozegrania):
Kod:
	zLegią	zWisłą	zLechemzPolonią	zGKSem
Legia		?	-	-	+
Wisła	?		-	+	+
Lech	+	+		?	=
Polonia	+	-	?		?
GKS	-	-	=	?


minigaleria forumowych wynalazków językowych (zbieram kolejne!): Balon, Balonik, Dzida, Dziwnie spokojny, I tyle w tym temacie, Kicha, Miałem przeczucie, Na pałę, Napinka, Nie mam pytań, Oddychać rękawami, Padaka, Pan Basałaj, Pan Cupiał, Parch, Piach, Przypał, Siara, Szrot, Wspomnicie moje słowa
Odpowiedz cytując