Wyświetl pojedynczy post
Markus
Senior Member
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9530
Stary 16.04.2009, 18:54
flamengista napisał(a):Wyświetl post
Ciężko powiedzieć, co będzie chciał zrobić Cupiał.

Nawet jeśli jest to wariant optymistyczny - wymiana pokoleniowa, przy czym następcy będą lepsi o klasę od Baszcza, Cantoro, Zieńczuka czy Sobolewskiego - to może być on opóźniony.

Po raz 199 muszę przypomnieć o tym, że będziemy grać 1,5 sezonu poza własnym stadionem, co i tak musi się przełożyć na wyniki sportowe (brak dopingu). A na 200% przełoży się to na niższe wpływy z biletów, a tym samym niższy budżet.

Moim zdaniem następne okienko i pewnie też zimowe rewolucyjne nie będą. Dalej pozyskiwanie low-cost'owych piłkarzy z kartą w ręce. Plus prawdopodobne odejście Pawła Brożka i być może Marcelo.
Ostatnie lata niestety nie pokazują, że chodzi o "wymianę pokoleniową", w której to następcy odchodzących zawodników są od nich o klasę lepsi.

Dlatego ja na ten wariant nie liczę, ale chciałbym się mylić.

Natomiast fakt okresowej gry poza własnym stadionem, nie musiałby oznaczać dalszego pogarszania się wyników Wisły (także finansowych) - tyle, ze nie przy obecnie obowiązującej polityce klubu.

Warto pamiętać i o tym, że Legia i Lech także będą grać nie na swoich stadionach (ci pierwsi grają bez dopingu już drugi sezon), a mimo to prowadzą odmienną politykę od naszego klubu i nie szukają w powyższym wymówki dla uciekania od poważnego myślenia o europejskich pucharach i rozwoju nawet w okresie przejściowym.
Ostatnio edytowane przez Markus : 16.04.2009 o godz. 18:57.
Jaroo1: "okazało się, że gracze co się sprawdzają w Polsce są z 2 ligi hiszpańskiej. Nic w tym odkrywczego nie ma, byłoby dziwne gdyby się nie sprawdzali."
(...)
"Polaków na rynku to mamy do wyboru praktycznie zero w porównaniu do chociażby rynku europejskiego. Ogólnie poziom Polakow jest słabszy niż graczy z zachodu, dlatego logiczne jest że łatwiej znaleźć kogoś na zachodzie, nawet z II-V ligi - zależy od kraju, bo np w Hiszpanii można znaleźć dobrego gracza w niższej lidze
"
Odpowiedz cytując