Żmijka napisał(a):

Osoba prywatna, bez zarejestrowanej działaności gosp. może z firmą/instytucją zawrzeć umowę o dzieło? Czy zlecenie? I która lepsza? (chyba o działo, mniejszy podatek ponoć).
Z góry dziękuję za odp.
|
nie tyle mniejszy podatek co w brak ubezpieczenia, wiec jak niemasz własnej działalności i nikt inny ci ubezpieczenia nie płaci to lepiej zlecenie
na+ dla zlecenia jest tez to, ze to co zrobisz jest blizej niieokreślone. W umowie o dzieło, musi byc jakis efekt, jelsi wiec podpisujesz umowe z kimś,komu do koca nie ufasz, to bezpieczniejsza jest zlecenie.
nie znam sie na tym pisze z tego co udało mi się kiedys zaobserwować
