Wyświetl pojedynczy post
szarkoz
Member
 
 
Od: 09.2004
Skąd: Myślenice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#173
Stary 28.03.2009, 10:10
Silvestro napisał(a):Wyświetl post
[...]który to paragraf regulaminu zabrania używania dyfuzorów?
Wiesz co to w ogóle jest dyfuzor? Wszystkie zespoły ich używają i nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek współczesnego wyścigowego bolidu bez niego.

Kwestia leży w tym, że zgodnie z regulaminem FIA na 2009 rok dyfuzor ma mieć identyczną wysokość nad ziemią (jak mi się zdaje) w zarówno elementach bocznych jak i w części centralnej (150mm). Jak się przyjrzeć tyłowi bolidu BMW, McLarena czy Ferrari, wszystkie "listewki" u dołu są takiej samej długości. Tymczasem Brawn, Toyota i Williams podnieśli karoserię bolidu po środku, dzięki czemu środkowa część dyfuzora się wydłużyła. To zaowocowało znacznym zwiększeniem przyczepności, co teraz widać po czasach uzyskiwanych przez te zespoły.

14 kwietnia FIA rozpatrzy apelację Ferrari, RBR i Renault.
If you have a closed mind do the same with your mouth.
Odpowiedz cytując