Wyświetl pojedynczy post
Uran235
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: Łódź

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#821
Stary 27.03.2009, 23:07
<Crasch> napisał(a):Wyświetl post
Mam oryginalnego Wiedźmina, wszystko ie inastaluje bez problemu gra działa płynnie do ukończenia obrony tego zamku Wiedźminów kaer M..coś tam.
Potym Wiedźmini rozhodzą sie w 4 strony świata jest, jest krótki filmik i...pokazuje sie obraz ładowania "Obrzerza Wyzimy" coś sie tam ładuje i nagle staje, muzyka gra w tle ale...na tym sie wszystko zatrzymuje.
Wie ktoś w czym problem?
Taka pierwsza porada- spróbuj jakiegoś wcześniejszego sejwa.

Z postu wnioskuję, że to Twoja pierwsza instalka tej gry. Zasadnicze pytanie to jaką masz wersję? Czy edycję podstawową, czy kupiłeś już tę świeższą rozszerzoną? Pierwsza kwestia jest taka, że wersja podstawowa oryginalna bez patchy była koszmarnie zabugowana i wywalała się na każdym kroku. Metoda optymalna na rozwiązanie tego problemu to ściągnięcie i zainstalowanie patcha.

Metoda teoretycznie pewniejsza ale bardziej czasochłonna to zainstalowanie rozszerzonej edycji. Właściwie jest to rodzaj gigantycznego patcha. Pozytyw jest taki, że nawet jeśli nie masz edycji rozszerzonej to możesz ją na legalu i za darmo ściągnąć z neta. Problem A) pliki są spore, potrzebujesz głównego patcha mechanicznego i nowego udźwiękowienia, w sumie coś pomiędzy 1 a 2 giga o ile dobrze pamiętam. Problem B) na kompie stacjonarnym z dosyć szybkim dyskiem twardym instalacja tej aktualizacji trwała... prawie 2 godziny. Jak masz lapka to prawdopodobnie będzie jeszcze dłużej.

Jednak jeśli nie masz edycji rozszerzonej to jej ściąganie i instalację potraktuj jako ostateczność. Patche dużo grze pomogły, a są sporo mniejsze i się tyle nie instalują, a wersja rozszerzona... no cóż. Straciłem masę czasu na jej instalację w zamian dostałem poprawiony ekwipunek i wiejskich kmiotów w oczojebnych strojach. I tyle by było poprawek. Plansze ładują się tak samo długo( a mam mocny sprzęt), gra nadal jest niestabilna, wywala się, wiele bugów nie zostało wyeliminowanych. Np. w pierwszym rozdziale, finałowa walka z Bestią, nadal po wygranej walce gra bardzo często się wywala. Ciała przeciwników nadal w irracjonalny sposób przeszkadzają w poruszaniu się.

Jeśli już masz zainstalowaną wersję rozszerzoną i dalej gra się w tym samym miejscu wywala to jedyna opcja to reinstalka. A i to nie musi wcale pomóc. Ta gra jest po prostu strasznie kapryśna i moim zdaniem zachwyty nad nią są bardzo mocno przesadzone.
Odpowiedz cytując