Wyświetl pojedynczy post
eye63
Senior Member
 
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#9428
Stary 26.03.2009, 16:14
flamengista napisał(a):Wyświetl post
W tej sytuacji rezygnacja z Beto nie byłaby mądra. Zawodnik musi jednak coś prezentować na treningach, czego my na razie nie widzimy. Ale ja ufam Skorży w tej sprawie.
Tylko że, Beto jak Beto, nie jest to jeszcze napastnik na miarę Wisły - a przypominam walczymy o mistrzostwo. Zgadzam się, że rezygnowanie z niego byłoby niemądre, ale tak samo niemądre jest teraz forsowanie go w pierwszym składzie.
To jest ostatni gwizdek kiedy można sprawdzić Niedzielana - nie ma Brożka, jest w miarę dobrze grający Ćwielong - a Beto w tym momencie zabiera miejsce w składzie. Niedzielan powinien teraz dostać kilka meczy, dopóki nie wróci Brożek, czy coś z niego jeszcze może być czy nie. Wszystko wskazuje na to, że jeśli ktoś może zaskoczyć to właśnie Niedzielan, bo przed Beto jeszcze spora droga - przede wszystkim aklimatyzacja i poprawienie umiejętności gry głową oraz wykańczania akcji.
Dlatego jeśli twierdzisz, że Skorża coś w nim widzi i on to prezentuje na treningach - to niech to wciąż prezentuje na treningach, niech gra w meczach pucharowych, ale nie ligowych w pierwszym składzie.

Umówmy się, żeby wygrywać w naszej lidze trzeba grać ofensywnie - przykładów od groma, chociażby ostatnie derby. Potencjał mamy, a wsadzając wysokiego napastnika do ataku - sami skazujemy się na grę długą piłką na niego.

Przede wszystkim nam trzeba zmiany stylu gry - z tego 4-5-1, na nasze ofensywne 4-4-2. Beto do tej drugiej koncepcji nie pasuje, a ewidentnie w niej piłkarze się czują lepiej. 4-5-1 to jest pomysł na szybką zmianę formacji w 70-80 minucie i wtedy szukanie wymiernego efektu na grę na wysokiego napastnika (długie piłki, wymuszanie rzutów wolnych przed polem karnym przeciwnika, skomasowane wyjścia do przodu itd.). Obserwuję to już od dłuższego czasu, niejako system 4-5-1 wymusza "stanie w miejscu" piłkarzy.

Im szybciej Skorża to zrozumie (a ostatnio już po 30. minutach) tym więcej korzyści będzie z tego dla nas.
Odpowiedz cytując