Wyświetl pojedynczy post
Luu...
Senior Member
 
 
Od: 10.2005
Skąd: co? kto? ja!?

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#198
Stary 23.03.2009, 20:28
WiselkaMLP napisał(a):Wyświetl post
No i co oni wyprawiaja rozsylaja wezwania na komisje do kumpla juz przyszlo
"Ustawa wprowadza pojęcie „kwalifikacji wojskowej” zamiast „poboru”. Zakres przedsięwzięć realizowanych w czasie prowadzenia kwalifikacji wojskowej obejmuje: założenie ewidencji wojskowej, orzeczenie o zdolności do czynnej służby wojskowej oraz wydanie osobom podlegającym stawiennictwu do kwalifikacji wojskowych dokumentów osobistych (książeczek wojskowych).
Ponadto ustawa zagwarantuje obywatelom uregulowanie stosunku do służby wojskowej przez przeniesienie ich do rezerwy bez odbywania czynnej służby wojskowej. Zgodnie z art. 18 cytowanej ustawy, wszystkie osoby stawiające się do kwalifikacji wojskowej zostaną skierowane do właściwej komisji lekarskiej w celu określenia ich zdolności do czynnej służby wojskowej i przeniesione z mocy prawa do rezerwy - po uprawomocnieniu się decyzji administracyjnej (orzeczenia komisji lekarskiej)."
http://www.wszwkrakow.sow.mil.pl/aktu/komunikat_SG.pdf
"A ja myślałem, że to śmieci,
Że to gówno z nieba leci..."
Odpowiedz cytując