Wyświetl pojedynczy post
iiYama
Senior Member
 
 
Od: 12.2002
Skąd: IV -> XV -> NRW

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1885
Stary 23.03.2009, 13:22
leszekm napisał(a):Wyświetl post
A w Dzinniku Polskim piszą.że trybunę zachodnią zaczną burzyć dopiero w czerwcu.
http://www.dziennikpolski24.pl/Artyk...e5be909.0.html

Czyżby czękali na decyzję UEFF-y w maju.
Trybuna zniknie po sezonie

Dziennik Polski, 2009.03.23

Po zakończeniu rozgrywek ligowych, a więc od czerwca, ma ruszyć wyburzanie istniejącej, a następnie budowa nowej trybuny zachodniej stadionu Wisły.

- Takie były życzenia kibiców, aby można było dokończyć sezon piłkarski z tą trybuną. Sprawę poruszały również media - wyjaśnia Barbara Janik, dyrektor biura ds. Euro 2012.

- Harmonogram przewiduje rozpoczęcie wyburzania, a następnie budowę nowej trybuny zachodniej po zakończeniu wiosennych rozgrywek piłkarskich - potwierdza Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Zaprzecza, że dojdzie do jakichś wyburzeń niedługo po derbach Wisły z Cracovią.

Na razie wykonawca dokończenia przebudowy stadionu firma Polimex-Mostostal pełną parę wkłada w budowę trybuny wschodniej (od strony parku Jordana). Ma być gotowa do końca br. Powstanie więc w niespełna rok czasu. Podobny okres zarezerwowano na wzniesienie trybuny zachodniej. Ma być ona gotowa w czerwcu przyszłego roku.

W maju ma się okazać, w których z miast kandydujących odbędzie się Euro 2012. Kibice mają nadzieję, że bez względu na decyzję o tym, czy Krakowowi mistrzostwa zostaną przyznane, czy nie, budowa stadionu Wisły zakończy się w wyznaczonym terminie.
Ave
Wisła
Odpowiedz cytując