Wyświetl pojedynczy post
wienek
Ángel Caído
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Małopolska zachodnia

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1114
Stary 22.03.2009, 13:06
Most Podgórski w Krakowie (oficjalnie: most cesarza Franciszka Józefa I) – nieistniejący już most w Krakowie nad rzeką Wisłą, który funkcjonował w latach 1850-1925 w miejscu wcześniejszego Mostu Karola. Łączył krakowski Kazimierz z miastem Podgórze (obecnie będącym dzielnicą Krakowa) u wylotu dzisiejszych ulic Mostowej i Brodzińskiego. (za wikipedią)
a ten widzewiak, to
Karol Ludwik Habsburg, arcyksiążę austriacki, książę cieszyński, który jako pierwszy przejechał po moście...
WISŁA KRAKÓW

[J] BRACI SIĘ NIE TRACI !!!!
Odpowiedz cytując