|
Most Podgórski w Krakowie (oficjalnie: most cesarza Franciszka Józefa I) – nieistniejący już most w Krakowie nad rzeką Wisłą, który funkcjonował w latach 1850-1925 w miejscu wcześniejszego Mostu Karola. Łączył krakowski Kazimierz z miastem Podgórze (obecnie będącym dzielnicą Krakowa) u wylotu dzisiejszych ulic Mostowej i Brodzińskiego. (za wikipedią)
a ten widzewiak, to
Karol Ludwik Habsburg, arcyksiążę austriacki, książę cieszyński, który jako pierwszy przejechał po moście...
WISŁA KRAKÓW
[J] BRACI SIĘ NIE TRACI !!!!
|