Ogryzek napisał(a):

(...)W naszej lidze pojawiła się po prostu klasa średnia której wcześniej nie było. Było kilku bogaczy i reszta biednych bądź bardzo biednych klubów. Teraz co drugi klub ma ambicje grać w UEFA (...)
|
Ciekawe określenie. Jednak faktycznie pogłoski o upadku naszej ligi są mocno przesadzone. Moim zdaniem liga jako całość podniosła znacząco swój poziom w ostatnich latach. Jedynie najlepszy w tym czasie jej klub - Wisła - obniżyła loty. Obecna czołówka (Lech, Legia, Wisła i Polonia W.) jest na poziomie Legii z sezonu 2002/03 kiedy to ten klub dwukrotnie pokonał niezły holenderski Utrecht (my wtedy odprawialiśmy Schalke i Parmę) czy też Groclinu z sezonu, w którym wyeliminował Man City.
Myślę, że niegorszą od Lecha karierę w P. UEFA w tym sezonie zrobiłaby Wisła, i być może Legia i Polonia w formie, gdyby trafiła na tych samych, najłatwiejszych z możliwych do wylosowania, rywali.
Dolna część tabeli ligowej jest o wiele mocniejsza niż jej odpowiednik sprzed kilku lat. Gdy do Ekstraklasy wrócą jeszcze Zagłębie i Widzew cały poziom pewnie się jeszcze bardziej podniesie co zaowocuje lepszą postawą w Europie.