Wyświetl pojedynczy post
Raphael
Senior Member
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#5047
Stary 22.03.2009, 08:56
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
(...)W naszej lidze pojawiła się po prostu klasa średnia której wcześniej nie było. Było kilku bogaczy i reszta biednych bądź bardzo biednych klubów. Teraz co drugi klub ma ambicje grać w UEFA(...)
Ciekawe określenie. Jednak faktycznie pogłoski o upadku naszej ligi są mocno przesadzone. Moim zdaniem liga jako całość podniosła znacząco swój poziom w ostatnich latach. Jedynie najlepszy w tym czasie jej klub - Wisła - obniżyła loty. Obecna czołówka (Lech, Legia, Wisła i Polonia W.) jest na poziomie Legii z sezonu 2002/03 kiedy to ten klub dwukrotnie pokonał niezły holenderski Utrecht (my wtedy odprawialiśmy Schalke i Parmę) czy też Groclinu z sezonu, w którym wyeliminował Man City.

Myślę, że niegorszą od Lecha karierę w P. UEFA w tym sezonie zrobiłaby Wisła, i być może Legia i Polonia w formie, gdyby trafiła na tych samych, najłatwiejszych z możliwych do wylosowania, rywali.

Dolna część tabeli ligowej jest o wiele mocniejsza niż jej odpowiednik sprzed kilku lat. Gdy do Ekstraklasy wrócą jeszcze Zagłębie i Widzew cały poziom pewnie się jeszcze bardziej podniesie co zaowocuje lepszą postawą w Europie.
Ostatnio edytowane przez Raphael : 22.03.2009 o godz. 09:00.
Odpowiedz cytując