Wyświetl pojedynczy post
Raphael
Senior Member
 
Od: 07.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4977
Stary 21.03.2009, 02:59
Nie przesądzałbym jeszcze sprawy mistrzostwa. Łącznie z tą zostało jeszcze 10 kolejek.

Lecha czekają jeszcze bardzo ciężkie wyjazdy na dwa mecze do Warszawy i jeden do Wrocławia.

Wisła najtrudniejszy mecz będzie mieć w Poznaniu, choć wcale nie musi on się skończyć porażką, bo chęć rewanżu za blamaż z jesieni będzie zdwojona.

Legia zagra z Wisłą i Śląskiem na obcym terenie.

Zakładając (dość optymistycznie) zwycięstwa gospodarzy w tych meczach (łącznie z naszym pojedynkiem w Wielkopolsce) i zdobycie takiej samej liczby punktów przez trzy czołowe ekipy w spotkaniach z resztą drużyn (zakładam, że wygramy w derbach, a Lech pokona Arkę w tej kolejce) sytuacja na koniec sezonu będzie wyglądać tak, że Wisła zdobędzie mistrzostwo z przewagą 1 pkt nad Lechem i 3 nad Legią. Przy jeszcze bardziej optymistycznym wariancie (nasz remis z Lechem) przewaga ta wzrośnie do 4 punktów nad Lechem). Ewentualne nasze zwycięstwo w Poznaniu odwróci całą sytuację o 180 stopni i wtedy Wisła stanie się głównym faworytem do tytułu.

Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki jak obniżka lub wzrost formy, kontuzje (tymczasowy brak Brożka choć przygnębiający to jednak może pozornie obudzić nowe pokłady zaangażowania w naszych piłkarzach a dodatkowy szybki mam nadzieję powrót Pawła dodatkowo uskrzydli drużynę), tzw. szczęście, w tym pomyłki arbitrów i inne.
W każdym razie wszystko jest w nogach i głowach naszych piłkarzy. Jeśli będą grać na miarę swojego potencjału to tytuł pozostanie w Krakowie.
Ostatnio edytowane przez Raphael : 21.03.2009 o godz. 03:17.
Odpowiedz cytując