Wyświetl pojedynczy post
Krissu
Militaris
 
 
Od: 01.2006
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#3140
Stary 20.03.2009, 18:57
Wilku napisał(a):Wyświetl post
Ropa to towar jak inny.. choc ważny. Z tym że moje pytanie było zupełnie innę skąd sie bierzie inflacja - nie aby z pustego pieniądza?
Ropa to towar o tyle specyficzny, że jego cena wpływa na cenę innych towarów

Inflacja jest ustalana (w sensie obliczana, nie ustalana jak w czasie negocjacji) w oparciu o pewien koszyk dóbr. Gdy wzrosną ceny jakiś towarów z koszyka, wzrośnie też inflacja.
Wilku napisał(a):Wyświetl post
Liczy się wynik całości.

Weźmy takie Chiny na przykład - niech rzucą to co mają w rezerwach na "rynek" i niech zażadaja za te papierki czegos realnego.. np złota. Jaką wówczas cene przewidujesz? 3-4 k. $ za uncje, a może 9k pod warunkiem ze FED drukowac śmiecia nie bedzie?
Na przedmiocie "Finansami międzynarodowymi" zwanym sporządziłem notatki z dokładnymi danymi, ile Chińczycy mają $ w rezerwach. nie mogę nigdzie zeszytu znaleźć, poszukam jutro. Wiem, że jakby je wyprzedali to byłaby katastrofa.

A teraz udaję się w miejsce gdzie walutą jest złocisty napój. Pogadamy jeszcze jutro.
Pozdro!
Ostatnio edytowane przez Krissu : 20.03.2009 o godz. 19:04.
Pro Fide, Rege, Lege et WISŁA.